Instrukcja logowania do serwisu z wynikami

Pierwsze logowanie

Na otrzymanej w laboratorium karcie informacyjnej zamieszczony jest numer karty. Jest to ciąg 12 znaków rozpoczynający się od liter KK i dziesięciu losowych cyfr (np.: KK1234567891). Służy on do logowania się na stronie wyników online laboratorium. Na tej karcie znajduje się także tymczasowe hasło. Jeżeli posiadamy komplet tych danych jesteśmy w stanie zalogować się do portalu z naszymi wynikami.

Aby otworzyć stronę logowania należy w karcie adresu w przeglądarce wpisać adres korlab24.com.pl. Po otwarciu strony należy uzupełnić dane: Numer Karty i Hasło, tak jak na poniższym przykładzie:

Po wpisaniu tych danych w panelu logowania po raz pierwszy, zostaną Państwo poproszeni o zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu.

Należy pamiętać, że w przypadku braku akceptacji korzystanie z serwisu będzie niemożliwe.

Następnie należy uzupełnić formularz wypełniając wszystkie pola. Podane Nowe hasło, będzie obowiązywało od kolejnego logowania, wtedy też hasło tymczasowe przestanie działać. Adres email podany w tym formularzu służy do odzyskania hasła, bądź kontaktu z administratorem.

Po przesłaniu formularza zostaniemy przeniesieni do strefy pacjenta.

Na pasku u góry znajdziemy podstawowe informacje takie jak: data ostatniego udanego logowania, data ostatniego nieudanego logowania i powiadomienie o wiadomościach.

W głównym oknie znajduje się lista wszystkich zleceń, które są przypisane do naszego konta. Aby zobaczyć więcej szczegółów należy kliknąć na numer zlecenia.

W tej części znajdują się wszystkie informacje o zleceniu i jego wyniku. Przede wszystkim możemy zapoznać się z rezultatami naszych badań. Możemy taki wynik za pomocą odnośnika w prawym górnym rogu wygenerować w formacie PDF i wydrukować. Można także skopiować do schowka wersję tekstową wyniku.

W górnej części znajdziemy przycisk służący do wylogowania się i informację o czasie pozostałym do zakończenia sesji.

2. Utracony dostęp do konta poprzez zapomnienie hasła.

W momencie, gdy zapomnieliśmy hasła do logowania należy skorzystać z opcji jego przywracania na adres email. W tym celu należy kliknąć w odnośnik “Zapomniałem hasła”.

Zostaniemy przeniesieni do strony gdzie należy wpisać Numer karty oraz adres e-mail.

Po uzupełnieniu tych danych i potwierdzeniu przesłania formularza przyciskiem “Przypomnij hasło”

procedura odzyskiwania zostanie rozpoczęta, a na podany adres mailowy zostanie wysłane nowe hasło.